Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

praminekjarka 

Jarní den rodiny Šošůvka, Holštejn a lanové centrum Velká dohoda

158 fotek 23.5.2015 - zobrazení
Pirát s loďkou bloudí mořem, kampak asi dopluje?
Hledá ostrov, na něm poklad, kdepak asi truhla je?
Zlato stříbro co se třpytí,
na něm drahé kamení.
Pirát jásá, poklad našel
v květnu na dnu rodiny :)
Bylo na čase se vydat na další pirátskou výpravu, při které jsme se učili pirátským dovednostem. Pirátští rodiče a třídní kapitánka zajistili pro pramínkovské piráty výlet do Sloupskošošuvské oblasti, kde nás čekalo velké dobrodružství. Objevovali jsme nejenom hmotné poklady, ale i ty skryté v přírodě, rodinných vztazích a nových poznatcích.
Přes předpověď deštivého počasí se nás sešlo hodně. 23. května v 9 hodin jsme se setkali na vlakovém nádraží a po šťastném shledání jsme vyrazili vlakem směr Šošůvka. Ve vlaku nám Kapitán Ron poschovával zprávu o průběhu dne a tak objevná výprava mohla začít. V Šošůvce už nás čekala první zastávka a to na kozí farmě. Hladili jsme si kozy, zakoupili produkty z kozího mléka, někteří váleli sudy z travnatého kopečku a také jsme dostali výklad od vstřícného majitele pana Sedláka. Cesta pokračovala po červené směr k Holštejnu. Pozorovali jsme krásy přírody, soutěžili jsme v počítání se kraviček a u studánky děti ve skupinkách luštily zašifrovanou pirátskou přísahu. Pak musely jako správní piráti zvednutou paží přísahat, že budou čelit všem překážkám a ctít pirátský kodex...
“Nástrahy moře, nebezpečí s přáteli zvládnu snáz,
v přátelství a rodině najdu pevnou hráz,
až naše cesta skončí, staneš se jedním z nás :)“
Další zastávka byla v obci Holštejn v příjemné hospůdce. Dobrý oběd, skvělý odpočinek a dětské hřiště s trampolínou bylo oázou na půli cesty. Posilněni a odpočinutí jsme se vydali do jeskyně Hladomorna. Tam museli piráti prokázat svou odvahu a statečnost při tajuplné stezce jen s baterkami. Jako odměnu našli svoji kapitánku i s pokladem. Je zdokumentováno a vyrážíme na zříceninu Holštejn, kde byl opravdu skvělý výhled.
Aby piráti získali poslední hodnost „Lanař“, naše kroky směřovaly k lomu a zároveň lanovému centru Velká dohoda. To už se sluníčko nadobro schovalo za dešťové mraky a my nasadili pláštěnky. Lanové centrum byl úžasný cíl pro všechny účastníky. Dospěláci si dávali něco na zahřátí a děti se zahřívaly pohybem na lanových překážkách. Některé si zkusili i rodiče. Bohužel velká lanovka přes celý lom kvůli dešti nevyšla, ale příště je taky den.... RODINY :)
Už teď se těšíme na další zážitky :)
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron